kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): The Front Line

2013 K-MOVIES SCREENING: THE FRONT LINE
środa, 26 czerwca 2013, godz. 21.05
Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy współczesne filmy koreańskie.

Program projekcji, stworzony przez znawców kina azjatyckiego, obejmuje przede wszystkim produkcje nagradzane na festiwalach filmowych (m.in. na MFF w Busan), nie pokazywane wcześniej w Polsce. Każdy seans poprzedzony zostanie krótkim wprowadzeniem.


BILETY:
13 zł


O FILMIE:

THE FRONT LINE | GO-JI-JEON
reż. Hun Jang, Korea Południowa 2011, 133’

Porucznik kontrwywiadu Kang Eun-pyo zostaje wysłany na front wschodni by zdemaskować działającego tam szpiega i wyjaśnić zagadkową śmierć kapitana pułku. Kang trafia w sam środek walk o wzgórze Aerok - strategiczny punkt przetargowy w rozmowach pokojowych, który obie strony chcą zatrzymać dla siebie. Film w reżyserii Jang Hoona nie próbuje wybielać żadnej ze stron konfliktu. The Front Line to nie tylko odpowiedzialne kino wojenne, ale przede wszystkim emocjonujące widowisko. Walory te docenili koreańscy widzowie, dzięki którym film Janga stał się hitem sezonu letniego 2011.


Bookmark and Share

archiwum