kpb

Dojrzałe kino - W cieniuKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!


Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 26 czerwca 2013, godz. 11.00


W CIENIU | VE STINU
reż. David Ondricek, Czechy/Polska/Słowacja 2012, 96’

Film nagrodzony 9 Czeskimi Lwami, w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz. Czeski kandydat do Oscara.

Najnowszy film Davida Ondricka, twórcy Samotnych i Jedna ręka nie klaszcze, to thriller noir z akcją umieszczoną w Pradze lat 50.

Czeska Praga, 1953 rok. Miastem wstrząsa wieść o serii brutalnych napadów i morderstw, których sprawcy pozostają nieuchwytni. Śledztwo prowadzi komisarz policji, kapitan Hakl (Ivan Trojan). Trop, poprzez podejrzane meliny i ciemne zaułki, nieoczekiwanie prowadzi go do najwyższych szczebli komunistycznej władzy. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy dochodzenie przejmuje, ściągnięty przez bezpiekę z Syberii, były SS-man, major Zenke (Sebastian Koch). Obaj mają swoje powody by doprowadzić sprawę do końca. Czy będzie to jednak takie samo zakończenie? Ich decyzje pociągają za sobą ofiary, a stawką jest życie i sprawiedliwość, za którą każdy z nich zapłaci swoją cenę.

W rolach głównych znakomici aktorzy: Ivan Trojan (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, Gorejący krzew, Bracia Karamazow) i Sebastian Koch (gwiazda nagrodzonego Oscarem Życia na podsłuchu). Autorem zdjęć jest znakomity polski operator Adam Sikora, stały współpracownik Lecha Majewskiego, także autor zdjęć do Essential Killing Skolimowskiego i Lasu Piotra Dumały.
Partnerzy:


      
Bookmark and Share

archiwum