kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Drugie oblicze

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Drugie oblicze, reż. Derek Cianfrance
czwartek, 6 czerwca 2013, godz. 23.15 

Czwartkowy studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne filmy specjalnie wybrane z naszego repertuaru.

To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.Wszystko wliczone w cenę biletu


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


DRUGIE OBLICZE | THE PLACE BEYOND THE PINES
reż. Derek Cianfrance, USA 2012, 140’

Nowy film twórcy obsypanego nagrodami Blue Valentine. Poruszający, znakomicie skonstruowany thriller o niezniszczalnych więzach łączących ojców i synów. Film z udziałem znakomitego aktorskiego tria: Ryan Gosling (Drive, Idy marcowe), Bradley Cooper (nominowany do Oscara za Poradnik pozytywnego myślenia), Eva Mendes (Holy Motors, Zły porucznik).

Luke (Ryan Gosling) to motocyklista i kaskader, żyjący chwilą. Gdy dowiaduje się, że został ojcem, postanawia wziąć odpowiedzialność za swoją rodzinę i - aby zarobić na jej utrzymanie - zaczyna napadać na banki. W pogoń za młodym przestępcą udaje się ambitny policjant Avery Cross (Bradley Cooper).

Drugie oblicze jest popisem mistrzowskiego operowania obrazem. (...) Gosling, Mendes, Cooper i Mendelsohn tworzą krwiste kreacje aktorskie, wspinając się na wyżyny swoich możliwości. (...) A sam film chwyta za serce, przytłacza, porusza i nie daje łatwo o sobie zapomnieć.” Marcin Pietrzyk, filmweb.pl
Patronat:

                      

          
Bookmark and Share

archiwum