kpb

Dojrzałe kino - U niej w domu (seans o 10.45)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog Dojrzałego Kina: http://dojrzalekino.blogspot.com/
prowadzony przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Zachęcamy do lektury i prosimy o branie udziału w dyskusjach!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 5 czerwca 2013, godz. 10.45

U NIEJ W DOMU | DANS LA MAISON
reż. François Ozon, Francja 2012, 105’

MFF w San Sebastian 2012: Złota muszla za najlepszy film, Nagroda Jury za scenariusz
6 nominacji do Francuskich Nagród Filmowych Cezarów 2013
- m.in. najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany


Wielki powrót François Ozona, autora Basenu i 8 kobiet.

Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-latka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Film oparty na sztuce Juana Mayorgi (The Boy in the Back Row) - wielokrotnie nagradzanego i uznanego na całym świecie dramatopisarza, z udziałem znakomitej obsady: występują Kristin Scott Thomas (laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za Kocham Cię od tak dawna), nominowany za swoją rolę do Cezara Fabrice Luchini (znany także z błyskotliwych kreacji w Zakochanym Molierze i Żonie doskonałej) i Yolande Moreau (nagrodzona Cezarem za Serafinę).

„Ozon wzoruje się na Hitchcocku i Polańskim.” Craig Skinner, HeyUGuys
„Gęsta atmosfera niebezpiecznej zmysłowości i przewrotnego humoru.” David Rooney, „The Hollywood Reporter”
Partnerzy:


      
Bookmark and Share

archiwum