kpb

Wielki Gatsby - sprzedaż książki w promocyjnej cenie

WIELKI GATSBY - SPRZEDAŻ KSIĄŻKI
w promocyjnej cenie!Z okazji premiery najnowszego filmu Baza Luhrmanna, Kino Pod Baranami rozpoczyna sprzedaż książki F. Scott Fitzgeralda, na podstawie której powstała wchodząca 17 maja do kin produkcja Wielki Gatsby (format 2D & 3D) z Leonardem DiCaprio w roli głównej.

Cena: jedyne 28 zł!
Książka dostępna w kasie Kina.

Zobacz film Wielki Gatsby w Kinie Pod Baranami i wygraj książkę F. S. Fitzgeralda! Szczegółowy informacje: TUTAJ.


WIELKI GATSBY (The Great Gatsby)
F. Scott Fitzgerald

Przekład: Jacek Dehnel
Wydawnictwo Znak, Kraków 2013

Nowy Jork, szampan i jazz.
Klasyka w znakomitym przekładzie Jacka Dehnela.


Nowy Jork, lata 20. Jazz, prohibicja, gangsterskie porachunki. Czas wielkich wyzwań i równie wielkich profitów. Czas, kiedy droga od pucybuta do milionera była najkrótsza.

Jay Gatsby dostaje się w tryby przestępczego półświatka i wielkiej finansjery. Marzy o pieniądzach, władzy i tej jedynej kobiecie. Traci miłość, przyjaciół i szacunek do siebie samego. Światła wielkiego miasta i kropla szampana to jedyne szczęście, do jakiego zdolne jest „stracone pokolenie”.

Porywający styl i doskonały warsztat tłumacza - Jacka Dehnela - sprawiają, że Wielki Gatsby zyskuje nowe życie, stając się powieścią niepokojąco aktualną i boleśnie bliską. Obowiązkowa pozycja na półce każdego kolekcjonera klasyki.

Francis Scott Fitzgerald (1896 - 1940).
Kronikarz epoki jazzu. Przyjaciel Ernesta Hemingwaya. Bohater skandali towarzyskich od Hollywood po Lazurowe Wybrzeże. Dorabiał, poprawiając scenariusze filmowe, m.in. Przeminęło z wiatrem.
Bookmark and Share

archiwum