kpb

Baranki w pieluchach - Najświętsza Panienka, Koptowie i jaBARANKI W PIELUCHACH to wyjątkowe seanse przeznaczone dla Rodziców z małymi dziećmi. Najlepsze filmy prezentujemy w warunkach dostosowanych do wygody Maluchów, Mam i Tatusiów. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk jest przyciszony na tyle, aby nie zakłócać dziecięcego snu. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro.

W czwartek, 22 listopada - poszukujemy cudów w Egipcie!

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15)!

BILETY: tylko 12 zł

czwartek, 22 listopada 2012, godz. 11.00

NAJŚWIETSZA PANIENKA, KOPTOWIE I JA | LA VIERGE, LES COPTES ET MOI
reż. Namir Abdel Messeeh, Francja 2011, 92’

Berlinale 2012
Cannes 2012
Krakowski Festiwal Filmowy 2012
Doha Tribeca Film Festival 2011 - Najlepszy Film Dokumentalny
Nyon 2012 - Nagroda Publiczności


Zabawna i wzruszająca komedia dokumentalna.


Namir jest młodym Francuzem o egipskich korzeniach, który chce nakręcić film o objawieniach maryjnych wśród Koptów, wspólnoty chrześcijańskiej zamieszkującej Egipt.

Jednak gdy przyjeżdża do ojczyzny przodków, sytuacja wymyka mu się spod kontroli. Na przeszkodzie stają mu: niechętna do opowieści społeczność koptyjska, blokujący fundusze producent i w końcu matka, która zabrania synowi rozmów z egipską rodziną. Wtedy Namir wpada na niezwykły pomysł: postanawia pokazać cud na ekranie.

Film zamienia się w niezwykle osobistą opowieść o własnych korzeniach, o wierze i w końcu o magii kina.

„W tym smakowitym, jedynym w swoim rodzaju filmie młody reżyser zwraca swoje spojrzenie - delikatne i pełne humoru zarazem - na wiarę, Egipt, własną matkę i... samego siebie” TV5 Monde

„Zaskakujący debiut, w którym odkrywamy równocześnie pamiętnik, dokument, reportaż i czystą zwariowaną komedię” Le Figaro

Patroni medialni
:

MiastoDzieci.pl CzasDzieci.pl


Partnerzy
:Bookmark and Share

archiwum