kpb

Seans przedpremierowy - Jiro śni o sushi + poczestunek!

Zapraszamy na seans przedpremierowy filmu JIRO ŚNI O SUSHI, fascynującego dokumentu o 85-letnim Jiro Ono, właścicielu najmniejszej restauracji świata!

Pokaz już miesiąc przed oficjalną premierą filmu - 25 maja!

Po seansie zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez SAKANA SUSHI BAR, ul. Gertrudy 7.

bilety:
18 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy)


poniedziałek, 23 kwietnia 2012, godz. 19.00

JIRO ŚNI O SUSHI | JIRO DREAMS OF SUSHI
reż. David Gelb, USA 2011, 83’

Doskonała harmonia. Doskonałe życie. Doskonałe sushi.

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

Jiro śni o sushi z muzyką Philipa Glassa (Godziny, Koyaanisqatsi) to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.

Film, który miał swoją światową premierę na festiwalu w Berlinie, a w polskich kinach zadebiutuje 25 maja, zachwycił już amerykańską krytykę. Pisze się o jednym z najlepszych dokumentów roku i mocnym kandydacie do przyszłorocznych oscarowych nominacji.

„Przepyszny dokument. Tylko go zjeść.” Time Out New York

„Przed seansem zarezerwujcie sobie stolik w najbliższej knajpce sushi. Bo jak tylko zapalą się światła po seansie, będziecie umierać z głodu.” Indiewire

„Prawdziwe porno dla miłośników jedzenia.” Slant Magazine

„Wspaniały hymn dla rzemiosła i smaku w każdym aspekcie życia.” Variety


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum