kpb

Pokaz filmu Święto kozła - adaptacja powieści Mario Vargasa Llosy

POKAZ FILMU ŚWIĘTO KOZŁA 
- adaptacja powieści Mario Vargasa Llosy

niedziela, 23 października 2011, godz. 17.00

Wraz z Instytutem Cervantesa w Krakowie zapraszamy Widzów Kina Pod Baranami oraz miłośników twórczości Mario Vargasa Llosy na projekcję filmu Święto kozła - ekranizację głośnej powieści pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla w roku 2010. Pokaz towarzyszyć będzie wizycie Llosy w Krakowie.


niedziela, 23 października 2011, godz. 17.00

ŚWIĘTO KOZŁA
| LA FIESTA DEL CHIVO
reż. Luis Llosa, Hiszpania 2006, 125’

Santo Domingo (Republika Dominikańska), 1992. Urania Cabral wraca do rodzinnego miasta. W zniedołężniałym, niemym starcu, z trudem rozpoznaje swego ojca, Agustína Cabrala, znanego jako „Cerebrito” – wieloletniego Marszałka Senatu i prawą rękę dyktatora Trujillo, aż do momentu, kiedy popadł w niełaskę. Ale od tego czasu minęło już wiele lat.

Wszystkie te wydarzenia sprzed 35 lat wspomina Urania. Opowiada o nich ciotce i kuzynkom, które nie potrafią zrozumieć, dlaczego przez tyle lat nie odwiedzała ani ich, ani swojego ojca. W końcu wyjawi im straszliwą tajemnicę, która zmusiła ją do opuszczenia domu i rodziny; tajemnicę, która na zawsze zniszczyła jej życie.

Święto kozła to również historia ludzi, którzy poświęcili swoje życie, aby skończyć z jedną z najbardziej krwawych dyktatur Ameryki Łacińskiej.


BILETY:
12 zł
| 10 zł (słuchacze kursów Instytutu Cervantesa)


Organizatorzy:
Instytut Cervantesa w Krakowie
Kino Pod Baranami
Bookmark and Share

archiwum