kpb

Dojrzałe kino - Niepokonani



Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 1 czerwca pokażemy NIEPOKONANYCH Petera Weira, o heroicznej ucieczce sześciu więźniów z syberyjskiego łagru, oparty na wspomnieniach Sławomira Rawicza. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 1 czerwca 2011, godz. 11.00

NIEPOKONANI | THE WAY BACK
reż. Peter Weir, USA 2010, 132'

Pierwszy, od czasu Pana i Władcy: Na krańcu świata z 2003 roku, film Petera Weira w gwiazdorskiej obsadzie (grają m.in. Ed Harris i Colin Farrell).

Scenariusz Niepokonanych został zainspirowany książką polskiego żołnierza, Sławomira Rawicza, zatytułowaną Długi marsz, w której autor spisał swoje wspomnienia. Film poprzedziły długie przygotowania, na które złożyły się rozmowy bezpośrednich świadków przedstawionych wydarzeń. Akcja filmu dzieje się w 1940 roku. W centrum historii znajduje się Janusz (Jim Sturgess), Polak, którego torturowana przez Sowietów żona, wydała jako szpiega. Bohater zostaje zesłany na dwadzieścia lat do syberyjskiego gułagu, gdzie bardziej od strażników, ich psów, czy ogrodzenia przeraża bezkresne pustkowie. Janusz, wraz z sześcioma innymi więźniami różnych narodowości, postanawia uciec. Rozpoczyna się heroiczna podróż przez pięć krajów: od Syberii, przez Mongolię, pustynię Gobi, Himalaje, aż do Indii. Epicka podróż, która z jednej strony jest wycieńczającą walką o przetrwanie, z drugiej budowaniem przyjaźni, dosłownie „na śmierć i życie”. Niepokonani to film o solidarności i niezłomnej ludzkiej woli. Przede wszystkim, to hołd złożony tym, którzy przetrwali.

Zdjęcia do Niepokonanych kręcono w Bułgarii, Maroko i w Indiach. Sześciokrotnie nominowany do Oscara, Weir i tym razem opowiada wciągającą, fascynującą historię o ludzkiej odwadze. Doskonała obsada i piękne zdjęcia sprawiają, że nowy film reżysera Stowarzyszenia Umarłych Poetów ogląda się z zapartym tchem.




Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum