kpb

Żydowskie Spotkania Filmowe - kwiecień 2011: Hotel Polski

ŻYDOWSKIE SPOTKANIA FILMOWE
piątek, 29 kwietnia 2011, godz. 19.00


Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy oraz Kino Pod Baranami zapraszają na bezpłatny pokaz filmu HOTEL POLSKI w ramach projektu Żydowskie Spotkania Filmowe. Film odsłania kulisy tajemniczej historii, która rozegrała się w Warszawie latem 1943 roku i zyskała miano „afery Hotelu Polskiego”.

Wstęp bezpłatny. Wejściówki do odebrania w kasie biletowej.
Ilość miejsc ograniczona.

piątek, 29 kwietnia, godz. 19.00

HOTEL POLSKI
| HOTEL POLSKI
reż. Kama Veymont, Polska 2009, 49'

Nagrody: 2010 - Kama Veymont Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") - Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Film odsłania kulisy tajemniczej i niemal nieznanej historii z okresu Holokaustu, która rozegrała się w Warszawie latem 1943 roku i która, z racji swej moralnej dwuznaczności, zyskała miano „afery Hotelu Polskiego”. W mieście, które po likwidacji getta ogłaszane jest „wolnym od Żydów”, powstaje – za zgodą gestapo! - coś w rodzaju „ambasady” dla Żydów, gdzie za duże pieniądze mogą oni nabywać ratujące życie paszporty. Aferę Hotelu Polskiego przeżyje jednak ostatecznie tylko około 200 osób. Co stało się z resztą? Czy Hotel Polski był pułapką?


„Pokazy filmowe organizowane są dzięki uprzejmości organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy – Stowarzyszenia Żydowskie Motywy”Organizatorzy:

  
Patronat medialny:                        Sponsorzy:

  
Bookmark and Share

archiwum