kpb

Dojrzałe kino - Młyn i KrzyżJak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 6 kwietnia prezentujemy zacierający granice sztuki MŁYN I KRZYŻ Lecha Majewskiego, niezwykłą "adaptację" obrazu Pietera Bruegla. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 6 kwietnia 2011, godz. 11.00

MŁYN I KRZYŻ | MŁYN I KRZYŻ
reż. Lech Majewski, Polska/Szwecja 2010, 85'

Jeszcze nigdy sztuka nie była tak blisko kina. Ręką reżysera Lecha Majewskiego ożywiony zostaje niezwykły obraz - Droga Krzyżowa Bruegla, z całym swym pięknem, surowością i okrucieństwem.

Dzięki nowym technologiom reżyser pokazuje losy 12 postaci z obrazu. Realizacja filmu trwała 3 lata i wymagała niezwykłej cierpliwości i wyobraźni. Wykorzystano technologię CGI (obraz generowany komputerowo) oraz przestrzeni 3D. „Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi” - tłumaczy reżyser.

Inspiracją Lecha Majewskiego, uznanego twórcy Ogrodu rozkoszy ziemskich i Angelusa, była książka Młyn i Krzyż Michaela Gibsona analizującą obraz Pietera Bruegla. Gibson jest także współautorem scenariusza filmu. 

W rolę Pietera Bruegla wcielił się Rutger Hauer. Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, zaś Marię - Charlotte Rampling.
 Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum