kpb

Botticelli, Florencja i Medyceusze

tytuł oryginalny: Botticelli, Florence And The Medici

reżyseria: Marco Pianigiani

czas trwania: 94 min.
produkcja: Włochy 2021
język: włoski, angielski
napisy: polskie
in Italian and English with Polish subtitles
info: Sztuka na ekranie

Od Terry’ego Gilliama po Andy’ego Warhola. Od Davida LaChapelle’a po Jeffa Koonsa i Lady Gagę. Malarze, projektanci mody i fotografowie inspirują się ponadczasowymi arcydziełami Sandro Botticellego, na nowo je interpretując i przekształcając. Pamięć o słynnym malarzu nie zawsze była jednak tak żywa. W ciągu 300 lat po swojej śmierci, florencki artysta został niemal zapomniany, a odkryto go ponownie dopiero w XIX wieku.  

Film Botticelli, Florencja i Medyceusze przedstawia życie i twórczość tego niezwykłego malarza. Nastrojowe rekonstrukcje, urzekające florenckie widoki, renesansowe arcydzieła, które wpłynęły na sztukę współczesną oraz wypowiedzi znakomitych ekspertów – dokument Botticelli, Florencja i Medyceusze to gwarancja niezapomnianych filmowych i artystycznych doznań.

| Renaissance Florence Medici was powerhouse of culture with dark side. Sandro Botticelli was able to project into his works, the lights and shadows of this era - the inventor of ideal Beauty in The Allegory of Spring and the Birth of Venus.

Prezentowany w ramach Sztuka na ekranie - niedzielne spotkania z arcydziełami światowego malarstwa i rzeźby | Botticelli, Florencja i Medyceusze.

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Niedziela
    23 czerwca Sunday June 23