kpb

Bękart

tytuł oryginalny: Bastarden

reżyseria: Nikolaj Arcel
aktorzy: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Gustav Lindh

czas trwania: 120 min.
produkcja: Dania/Szwecja 2023
premiera: 2024-03-15
język: duński, szwedzki, niemiecki, norweski
napisy: polskie
in Denmark, Swedish, German and Norwegian with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda Katolickiej Organizacji Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej (SIGNIS) - Wyróżnienie specjalne (Nikolaj Arcel)
MFF w Wenecji 2023 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Nikolaj Arcel)
Europejska Akademia Filmowa 2023 - wygrana: Najlepszy europejski aktor roku (Mads Mikkelsen), Najlepszy europejski operator roku (Rasmus Videbæk), Najlepszy europejski twórca kostiumów (Kicki Ilander)


Zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film Nikolaja Arcela (Kochanek królowej) z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Autorami scenariusza są Arcel i Anders Thomas Jensen (Jabłka Adama, Jeźdźcy sprawiedliwości).

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki. Na drodze staje mu bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uważając ją za swoją.

Kiedy Kahlen zatrudnia do pomocy zbiegłą z dworu de Schinkela dwójkę służących, Ann Barbarę (Amanda Collin) i jej męża, gotowy do aktów największego okrucieństwa szlachcic poprzysięga zemstę.

Bękart to porywająca historia o dumnym mężczyźnie targanym namiętnościami, o jego wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu, oraz o kobiecie, która staje się jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

| The story of Ludvig Kahlen who pursued his lifelong dream: To make the heath bring him wealth and honor.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
Tydzień 3: Jowisz.


ZWIASTUN:
 

Bookmark and Share