kpb

Duchy w Wenecji

tytuł oryginalny: A Haunting in Venice

reżyseria: Kenneth Branagh
aktorzy: Kelly Reilly, Kenneth Branagh, Michelle Yeoh

czas trwania: 103 min.
produkcja: USA 2023
premiera: 2023-09-15
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

copyright: © 2023 20th Century Studios

Pełen napięcia, niepokojący thriller, który powstał na kanwie powieści Agathy Christie pt. Wigilia Wszystkich Świętych. Film wyreżyserował zdobywca Oscara® Kenneth Branagh, który jednocześnie wystąpił w roli słynnego detektywa Herkulesa Poirota.

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

W niezapomniane postacie wcielają się znakomici aktorzy, tacy jak Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh.

| In post-World War II Venice, Poirot, now retired and living in his own exile, reluctantly attends a seance. But when one of the guests is murdered, it is up to the former detective to once again uncover the killer.

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
Tydzień 4: Merkury.

Wcześniej w ramach cykli Dojrzałe Kino i Baranki w Pieluchach.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Środa
    24 lipca Wednesday July 24
    15:30