kpb

Trzej muszkieterowie: D'Artagnan

tytuł oryginalny: Les trois mousquetaires: D'Artagnan

reżyseria: Martin Bourboulon
aktorzy: François Civil, Eva Green, Vincent Cassel, Pio Marmaï, Romain Duris

czas trwania: 121 min.
produkcja: Francja 2022
premiera: 2023-05-12
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles

Zrealizowana z wielkim rozmachem ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych w historii literatury.

Ogromny budżet, gwiazdorska obsada, wierność literackiemu oryginałowi i nowoczesne filmowe rzemiosło na najwyższym poziomie. Oto co wyróżnia najnowszą adaptację dzieła Aleksandra Dumas.

Eva Green w roli Milady na miarę jej słynnego występu w Casino Royale i Vicky Krieps podziwiana za kreację w znakomitym W gorsecie jako kobiety, które wpływają na bieg dziejów.

Młody, waleczny Gaskończyk d’Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji. Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. Jest ona bowiem powiernicą królowej Francji, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę mającą na celu wciągnięcie kraju w wyniszczającą wojnę.


| Adaptation of Novel The Three Musketeers'by Alexander Dumas



ZWIASTUN:

Bookmark and Share