kpb

Wyspa Bergmana

tytuł oryginalny: Bergman Island

reżyseria: Mia Hansen-Løve
aktorzy: Vicky Krieps, Tim Roth, Mia Wasikowska, Anders Danielsen Lie

czas trwania: 105 min.
produkcja: Francja 2021
premiera: 2021-10-15
język: angielski, francuski, szwedzki
napisy: polskie
in English, French and Swedish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Cannes 2021 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Mia Hansen-Løve)
MFF Nowe Horyzonty 2021 - nominacja: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji (Mia Hansen-Løve)


Film z oficjalnej selekcji festiwali w Cannes i Toronto. Scenariusz i reżyseria Mia Hansen-Løve (Co przynosi przyszłość). W obsadzie: Vicky Krieps (Nić widomo), Tim Roth (Pulp Fiction), Mia Wasikowska (Alicja w Krainie Czarów) i Anders Danielsen Lie (Oslo, 31 sierpnia).


Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps ) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów. W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.


Reżyserka o filmie:

Chciałam pokazać historię pary filmowców i w ten sposób opowiedzieć o tworzeniu i wzajemnym inspirowaniu się w tej relacji. To był pierwszy impuls dla tego filmu. Tym, co naprawdę sprawiło, że powstał, był pomysł, który pojawił się później, aby jego akcję umieścić na wyspie Fårö (na której żył i tworzył reżyser Ingmar Bergman).


| A couple retreat to the island that inspired Ingmar Bergman to write screenplays for their upcoming films when the lines between reality and fiction start to blur.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 7: Kalejdoskop talentów.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share