kpb

Dobrzy nieznajomi - pokazy przedpremierowe

DOBRZY NIEZNAJOMI (reż. Andrew Haigh)
pokazy przedpremierowe
sobota-niedziela, 3-4 lutego 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14061_0.jpg

Zawieszony między jawą a snem melodramat, nominowany do sześciu nagród BAFTA. Film Dobrzy nieznajomi (reż. Andrew Haigh) będzie można u nas zobaczyć przedpremierowo w sobotę i niedzielę, 3 i 4 lutego. W rolach głównych: Paul Mescal i Andrew Scott.

Brytyjski reżyser Andrew Haigh dał się poznać na przestrzeni lat jako mistrz kameralnych opowieści, w których subtelnie przygląda się relacjom między bohaterami. Twórca takich filmów jak 45 lat, Polegaj na mnie czy Zupełnie inny weekend, w swojej najnowszej produkcji snuje historię z pogranicza jawy i snu.

W filmie Dobrzy nieznajomi zmagający się z brakiem weny scenarzysta Adam spędza jedną noc ze swoim tajemniczym sąsiadem. Coraz bardziej zanurza się w przeszłości, aż trafia do rodzinnego domu, w którym wciąż mieszkają jego zmarli przed laty rodzice.

W filmie wystąpili m.in.: Paul Mescal (Aftersun), Andrew Scott (seriale Fleabag i Sherlock), Claire Foy (serial The Crown, Pierwszy człowiek) i Jamie Bell (Rocketman, Billy Elliot).

Reżyser o filmie: Opowiadając o zmaganiach z przeszłością mojego bohatera, nagle zmuszony byłem do zmierzenia się z własną przeszłością. Nie wiem, czy to było naiwne, zarówno od strony emocjonalnej, jak i filozoficznej; dość powiedzieć, że to był dziwny katartyczny eksperyment.

BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
DOBRZY NIEZNAJOMI | ALL OF US STRANGERS
(Andrew Haigh) GB/US 2023, 105’Złote Globy 2024 - nominacja: Złoty Glob - Najlepszy aktor w dramacie (Andrew Scott)
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Andrew Haigh), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Claire Foy), Najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Mescal), Najlepszy reżyser (Andrew Haigh), Najlepszy scenariusz adaptowany (Andrew Haigh)


Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem Harrym (Paul Mescal) całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości. W pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

Polska premiera: 9 lutego 2024


ZWIASTUN:


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum