kpb

Baranki w pieluchach: Biedne istoty

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

BIEDNE ISTOTY (reż. Yorgos Lanthimos)
czwartek, 25 stycznia 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14054_0.jpg


Laureat Złotego Lwa ostatniego festiwalu w Wenecji, zdobywca 2 Złotych Globów - film Biedne istoty Yorgosa Lanthimosa to kolejny film prezentowany w cyklu Baranki w Pieluchach. Pokaz w czwartek, 25 stycznia, o godzinie 11.00.


Yorgos Lanthimos dał się poznać europejskiej widowni dzięki filmom Alpy i Kieł. Kolejne tytuły: Lobster, Zabicie świętego jelenia i w końcu Faworyta przyniosły mu światową sławę. Ostatni film tego intrygującego reżysera miał swoją światową premierę na festiwalu filmowym w Wenecji we wrześniu 2023 roku, gdzie nagrodzono go Złotym Lwem. Film został też nominowany do siedmiu Złotych Globów.

Biedne istoty to historia młodej dziewczyny (Emma Stone), która zostaje przywrócona do życia przez szalonego naukowca (Willem Dafoe). Wyrusza w podróż w poszukiwaniu akceptacji i miłości.

Scenariusz - na podstawie książki Alasdaira Graya - napisał Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował już przy Faworycie. Autorem zdjęć jest Robbie Ryan, który z Lanthimosem nakręcił Faworytę, ale jest też autorem zdjęć do takich filmów jak Slow West czy C’mon C’mon.

Film tylko dla widzów dorosłych.

 

Baranki w pieluchach to seanse filmowe, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 24 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!


O FILMIE:

BIEDNE ISTOTY | POOR THINGS
(Yorgos Lanthimos) IE/GB/US 2023, 141’MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Złoty Lew - Najlepszy film (Yórgos Lánthimos)
Złote Globy 2024 - wygrane: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Emma Stone)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo), Najlepszy aktor drugoplanowy (Willem Dafoe), Najlepszy reżyser (Yórgos Lánthimos), Najlepszy scenariusz (Tony McNamara), Najlepsza muzyka (Jerskin Fendrix)
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film (Andrew Lowe, Ed Guiney, Emma Stone, Yórgos Lánthimos), Najlepszy film brytyjski (Andrew Lowe, Ed Guiney, Emma Stone, Tony McNamara, Yórgos Lánthimos), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), Najlepszy scenariusz adaptowany (Tony McNamara), Najlepsze zdjęcia (Robbie Ryan), Najlepsza muzyka (Jerskin Fendrix), Najlepsza scenografia (James Price, Shona Heath, Zsuzsa Mihalek), Najlepsze kostiumy (Holly Waddington), Najlepszy montaż (Yorgos Mavropsaridis), Najlepsza charakteryzacja i fryzury, Najlepsze efekty specjalne
Oscary 2024 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), Najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo), Najlepszy reżyser (Yórgos Lánthimos), Najlepszy scenariusz adaptowany (Tony McNamara), Najlepsza charakteryzacja i fryzury, Najlepsza muzyka oryginalna (Jerskin Fendrix), Najlepsza scenografia (James Price, Shona Heath, Zsuzsa Mihalek), Najlepsze kostiumy (Holly Waddington), Najlepsze zdjęcia (Robbie Ryan), Najlepszy montaż (Yorgos Mavropsaridis)


Biedne istoty w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe).

Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

ZWIASTUN: 


 

 

MiastoDzieci.pl

CzasDzieci.pl

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

 


Bookmark and Share

archiwum