kpb

Biedne istoty - pokazy przedpremierowe

BIEDNE ISTOTY (reż. Yorgos Lanthimos)
pokazy przedpremierowe
piątek-niedziela, 12-14 stycznia 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14013_0.jpg

Laureat Złotego Lwa ostatniego festiwalu w Wenecji - film Biedne istoty Yorgosa Lanthimosa - będzie można zobaczyć przedpremierowo w naszym Kinie w weekend 12-14 stycznia.

Yorgos Lanthimos dał się poznać europejskiej widowni dzięki filmom Alpy i Kieł. Kolejne tytuły: Lobster, Zabicie świętego jelenia i w końcu Faworyta przyniosły mu światową sławę. Ostatni film tego intrygującego reżysera miał swoją światową premierę na festiwalu filmowym w Wenecji we wrześniu 2023 roku, gdzie nagrodzono go Złotym Lwem. Film został też nominowany do siedmiu Złotych Globów.

Biedne istoty to historia młodej dziewczyny (Emma Stone), która zostaje przywrócona do życia przez szalonego naukowca (Willem Dafoe). Wyrusza w podróż w poszukiwaniu akceptacji i miłości.

Scenariusz - na podstawie książki Alasdaira Graya - napisał Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował już przy Faworycie. Autorem zdjęć jest Robbie Ryan, który z Lanthimosem nakręcił Faworytę, ale jest też autorem zdjęć do takich filmów jak Slow West czy C’mon C’mon.

Film tylko dla widzów dorosłych.

BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
BIEDNE ISTOTY | POOR THINGS
(Yorgos Lanthimos) IE/GB/US 2023, 141’MFF w Wenecji 2023 - wygrana: Złoty Lew - Najlepszy film (Yórgos Lánthimos)
Złote Globy 2024 - wygrane: Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Emma Stone)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo), Najlepszy aktor drugoplanowy (Willem Dafoe), Najlepszy reżyser (Yórgos Lánthimos), Najlepszy scenariusz (Tony McNamara), Najlepsza muzyka (Jerskin Fendrix)

Biedne istoty w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe).

Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Polska premiera: 19 stycznia 2024.


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum