kpb

Pierwszy gol - pokazy przedpremierowe

PIERWSZY GOL (reż. Taika Waititi)
pokazy przedpremierowe
poniedziałek-czwartek, 25-28 grudnia 2023
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14007_0.jpg

Wyborny humor i refleksja na temat pasji w reżyserii Taiki Waititiego. Od 25 do 28 grudnia zapraszamy na przedpremierowe pokazy komedii Pierwszy gol, opowiadającej o najgorszej drużynie świata - reprezentacji piłkarskiej Samoa Amerykańskiego.

Taika Waititi zaliczył już filmowego hat-tricka: tchnął nowe życie w opowieści o wampirach (Co robimy w ukryciu), uczłowieczył i rozweselił Boga Gromów (Thor: Ragnarok) oraz z wyczuciem wprowadził humor do historii o wojnie (Jojo Rabbit nagrodzony Oscarem za scenariusz). Tym razem nowozelandzki reżyser odświeża kino sportowe.

Film Pierwszy gol Waititiego opowiada historię reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej. Najgorszej drużyny świata, która zasłynęła spektakularną klęską, przygrywając 31:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku.

BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)

HARMONOGRAM:

ŚRODA, 27 GRUDNIA, GODZ. 18.00
Sala Niebieska

CZWARTEK, 28 GRUDNIA, GODZ. 18.00
Sala Niebieska


O FILMIE:
PIERWSZY GOL | NEXT GOAL WINS
(Taika Waititi) US/GB 2023, 103’MFF w Toronto 2023 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Taika Waititi)

Pierwszym golu śledzimy losy drużyny Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej. To bez dwóch zdań jeden z najgorszych zespołów w historii futbolu, który zasłynął spektakularną klęską, przegrywając 31:0 z Australią w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku. Drużyna nie poddaje się jednak i zatrudnia trenera ostatniej szansy, Thomasa Rongena (Michael Fassbender), mając nadzieję, że ten odmieni jej los. Ale Rongen musi najpierw stoczyć pojedynek z samym sobą oraz ze swoją pogmatwaną przeszłością.

Polska premiera: 5 stycznia 2024


ZWIASTUN:
PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum