kpb

Siostrzeństwo świętej sauny - pokaz przedpremierowy

SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY (reż. Anna Hints)
pokaz przedpremierowy
niedziela, 5 listopada 2023, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13867_0.jpg


Opowieść o sile siostrzeństwa, pięknie każdego ciała i oczyszczającej mocy saun. Sensualny dokument Siostrzeństwo świętej sauny w reżyserii Anny Hints będzie można zobaczyć przedpremierowo w Kinie Pod Baranami. Pokaz w niedzielę, 5 listopada, o godzinie 18.00.

Dokument Siostrzeństwo świętej sauny zabiera widzów w podróż w głąb życiodajnego lasu. To właśnie tam grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty. W rozgrzanej, intymnej przestrzeni wypędzają z siebie lęki i wstyd, odzyskując energię do życia.

Kręcony przez 8 lat przez Annę Hints film, jest portretem estońskiej dymnej sauny, umieszczonej na liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Film był prezentowany na Festiwalu Sundance, gdzie otrzymał wyróżnienie za reżyserię w sekcji World Cinema Documentary. Jest też estońskim kandydatem do Oscara 2024.  

Dokument Siostrzeństwo świętej sauny jest jednym z pięciu tytułów ubiegających się obecnie o LUX Audience Award. Do marca 2024 r. można oceniać nominowane filmy i wziąć udział w losowaniu wspaniałych nagród.


BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:
SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY | SMOKE SAUNA SISTERHOOD 
(Anna Hints), ES/FR/IT 2023, 89’ FF Sundance 2023: Najlepszy zagraniczny reżyser filmu dokumentalnego, udział w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny

W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia.

Film portretuje ten intymny rytuał, który odbywa się w ciasnej i ciemnej przestrzeni nasyconej oddechem i parą. Gorąc i pot są tu namacalne równie mocno, jak cielesność. Obserwujemy ciała i twarze skąpane w mroku w procesie wspólnotowego oczyszczania. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu.

Premiera filmu: 10 listopada 2023


ZWIASTUN:PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum