kpb

Polański, Horowitz. Hometown

POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN
(reż. Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer)
pokaz w ramach przeglądu
najlepszych polskich filmów dokumentalnych
piątek, 13 sierpnia 2021, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

W piątek, 13 sierpnia, o godzinie 18.00, zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Polański, Horowitz. Hometown - barwnej opowieści o dzieciństwie, przyjaźni i wspólnym losie tytułowych bohaterów. Seans odbędzie się w ramach przeglądu polskich dokumentów, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową, który potrwa do grudnia 2021 roku. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami, które poprowadzi Krzysztof Gierat - dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


Wyróżniony Nagrodą Publiczności podczas 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego dokument Polański, Horowitz. Hometown jest zapisem niezwykłej podróży do czasów młodości, w jaką udają się reżyser Roman Polański oraz fotograf Ryszard Horowitz - przyjaciele, którzy za sprawą filmu spotykają się po raz pierwszy od 70 lat!


Bohaterowie przemierzają uliczki Krakowa i Kazimierza, chodzą po terenie dawnego żydowskiego getta i wspominają najwcześniejszy okres swojego życia. W ich rozmowach wiele jest poruszających, osobistych refleksji, dotyczących koszmaru wojny oraz utraty najbliższych. Jednocześnie, film Polański, Horowitz. Hometown pełen jest lekkości, humoru oraz zabawnych sytuacji.

 

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Krzysztof Gierat - dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


Polański, Horowitz. Hometown zostanie zaprezentowany w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową w krakowskich kinach studyjnych.  Bilety na seans 13 sierpnia zostały już wyprzedane, ale wciąż dostępne są wolne miejsca na kolejnym pokazie, 19 sierpnia o godzinie 21.15.


W kolejnych miesiącach na pokazach w naszym Kinie pojawią się: portret drobnego przestępcy i obiecującego narciarza alpejskiego Antybohater, magiczna opowieść o barwnych losach jednej z najwybitniejszych polskich aktorek Krafftówna w krainie czarów, pełne letnich krajobrazów Nature is my Homeland oraz wnikliwa obserwacja życia pewnej nietypowej krakowskiej rodziny @miriamprompoland.

 

Zapraszamy również na dwa wyjątkowe pokazy Chinatown - znakomitego kryminału w reżyserii Romana Polańskiego, prezentowanego w ramach cyklu Kultowe Kinobranie (wakacyjnych pokazów filmowych klasyków). Seanse 13 i 19 sierpnia - Szczegóły i bilety.

 

BILETY: 10 zł

 

O FILMIE:

POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN | POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN
(Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer) PL/FR/US 2021, 75’
(film dokumentalny)

61. Krakowski Festiwal Filmowy: film otwarcia, Nagroda Publiczności, Wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów polskich


Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną gawędą o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

POZOSTAŁE POKAZY W RAMACH PRZEGLĄDU:

SIERPIEŃ
POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN | POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN
(Anna Kokoszka-Romer, Mateusz Kudła) PL/FR/US 2021, 75’
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

WRZESIEŃ
ANTYBOHATER | NO HERO AT ALL
(Michał Kawecki) PL 2021, 75'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

PAŹDZIERNIK
KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW | AN ACTRESS IN WONDERLAND
(Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow)  PL 2021, 83'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

LISTOPAD
NATURE IS MY HOMELAND
| NATURE IS MY HOMELAND
(Marek Gajczak) PL 2021, 54'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

GRUDZIEŃ
@MIRIAMPROMPOLAND | @MIRIAMPROMPOLAND
(Piotr Szczepański) PL 2021, 77’
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

 

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum