kpb

Kapitan Marvel - pokaz w ramach 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu (MOS)

Kapitan Marvel (reż. Anna Boden, Ryan Fleck)
- pokaz w ramach  8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu

sobota, 30 marca 2019, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki


 


Zapraszamy na pokaz Kapitan Marvel, najnowszego filmu ze słynnego superbohaterskiego uniwersum. Na ekranie - w roli tytułowej - zdobywczyni Oscara Brie Larson, ulubieniec publiczności Samuel L. Jackson oraz pewien zadziorny rudy kot.


 
Pogrążony w kryzysie świat znany z filmów sygnowanych logiem wytwórni Marvel pilnie potrzebuje nowych herosów. Kto okaże się ratunkiem dla zdziesiątkowanych superbohaterów? Zanim odpowiedzi na to pytanie ostatecznie udzieli wyczekiwany film Avengers: Koniec gry, warto zapoznać się z potencjalną wybawicielką – przybywającą z kosmosu wojowniczą Kapitan Marvel, której pochodzenie i umiejętności pozostają tajemnicą nawet dla niej samej.


 
Kapitan Marvel to pierwszy należący do MCU (Marvel Cinematic Universe) film z kobiecą główną bohaterką. W rolę zagadkowej przybyszki z odległej galaktyki wcieliła się zdobywczyni Oscara Brie Larson (Pokój, Przechowalnia numer 12, Kong: Wyspa Czaszki), a na ekranie towarzyszy jej m.in. cyfrowo odmłodzony Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Nienawistna ósemka), Jude Law (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda, serial Młody papież), Ben Mendelsohn (Player One, Łotr 1) i Annete Bening (American Beauty).


 
Pokaz filmu, będący wydarzeniem towarzyszącym 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu, odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).


 
BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)
Z identyfikatorem 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu - bilet w cenie 16 zł

 

O FILMIE:

KAPITAN MARVEL | CAPTAIN MARVEL
reż. Anna Boden, Ryan Fleck, USA 2019, 125’ (napisy PL, 2D)

 

Obdarzona wyjątkową mocą Vers służy w elitarnym oddziale międzygwiezdnej straży, tropiącym zmiennokształtnych przedstawicieli rasy Kree. W wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń, bohaterka oddziela się od reszty żołnierzy i wraz z kilkoma Kree trafia na Ziemię. Są lata 90., filmy ogląda się tutaj z kaset VHS, a internet dopiero raczkuje. Kobieta rzuca się w pościg za wrogiem, nie spodziewając się, gdzie ta ziemska pogoń ją doprowadzi…

W ścieżce dźwiękowej filmu pojawiły się muzyczne hity które królowały na listach przebojów w latach 90. Wyselekcjonowane utwory takich zespołów jak Nirvana, Hole, No Doubt, R.E.M. czy Salt-N-Pepa i TLC nie tylko oddają klimat tamtych czasów - ich treści w zabawny sposób odnoszą się również do wydarzeń na ekranie.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum