kpb

Dojrzałe Kino: Żona

środa,  12 września 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 12 września, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz znakomitego dramatu Björna Runge Żona z Glenn Close w roli głównej. To fascynująca historia małżeństwa z 30-letnim stażem, w którym z góry narzucone role przestają wystarczać jednej ze stron.  

 

Reżyser Björn Runge, twórca uhonorowanego Błękitnym Aniołem filmu Świt, podjął się adaptacji bestsellerowej powieści amerykańskiej pisarki Meg Wolitzer. To opowieść o kobiecie, która przez wiele lat spełniała się w roli żony słynnego pisarza dzieląc z nim radość z jego sukcesów i przymykając oko na małżeńskie występki. Kiedy okazuje się, że jej mężowi przyznano Literacką Nagrodę Nobla, wspólnie wyruszają do Sztokholmu na ceremonię. To właśnie w drodze do Szwecji, pod wpływem rozmów z własnym synem oraz towarzyszącym im dziennikarzem główna bohaterka przypomina sobie wydarzenia sprzed lat i zaczyna kwestionować swoją pozycję w związku.

W tytułowej roli wystąpiła rzadko dziś pojawiająca się na wielkim ekranie Glenn Close (Albert Nobbs), której partnerują Jonathan Pryce (Człowiek, który zabił Don Kichota), Max Irons (Klub dla wybrańców) i Christian Slater (Wywiad z wampirem).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

ŻONA | THE WIFE
reż. Björn Runge, Szwecja/USA/Wielka Brytania 2018, 100'

Joan i Joe Castlemanowie stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. On lubi brylować, jest nieco próżny i cieszy się swoją publiczną rolą jednego z Wielkich Amerykańskich Powieściopisarzy. Ona jest nieśmiała, skromna, dzieli się swoim intelektem w prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza. To Joan dba o dom, kontakt z dorosłymi już dziećmi, pamięta, by mąż zażył lekarstwa o określonej porze. Zdarzają jej się gorsze chwile, ale jej naturalna godność i poczucie humoru pozwalają pozostać tym momentom w ukryciu. Ukonorowaniem kariery jej męża ma być literacka Nagroda Nobla, po którą oboje lecą do Sztokholmu w towarzystwie syna i pewnego dziennikarza.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum