kpb

Po prostu razem - przedpremierowo!

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz pełnego pozytywnej energii francuskiego filmu PO PROSTU RAZEM.

Dobry sposób na rozpoczęcie kalendarzowej jesieni.

Seans w czwartek, 27 września, o godz. 19.10.

PO PROSTU RAZEM | ENSEMBLE, C’EST TOUT
reż. Claude Berri, Francja 2007, 97’

Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę

Te słowa Lisa tłumaczącego Małemu Księciu, na czym polega istota przyjaźni, to motto nowego filmu Claude’a Berri’ego Po prostu razem. Filmu opowiadającego o ludziach, których chciałoby się spotkać i pokochać.

Claude Berri przeniósł na ekran bestsellerową powieść Anny Gavaldy. Książkę francuskiej pisarki w samej Francji kupiło ponad siedemset tysięcy osób. Dziś jest czytana w 32 krajach.

Bohaterami Po prostu razem jest troje młodych ludzi: Camille, Franck, Philibert i jedna niedołężna stara kobieta: Paulette. Choć dzieli ich niemal wszystko, podejmują trud stworzenia jednej rodziny. Kochającej się i wspierającej, bo… powstałej z wyboru, a nie z więzów krwi. Gigantyczne mieszkanie w zatłoczonym centrum Paryża staje się miejscem, w którym można na nowo uwierzyć, że świat bywa piękny.

Film Berri’ego jest pełną czułości i melancholii humanistyczną opowieścią o tym, jak człowiek dorasta do przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

W głównych rolach występują znana z Amelii Audrey Tautou oraz Guillaume Canet, aktor i reżyser.

Bookmark and Share

archiwum