kpb

Magical Girl - pokaz przedpremierowy

MAGICAL GIRL
- pokaz przedpremierowy z prelekcją uczestnika Scope50
środa, 10 czerwca 2015, godz. 20.45Zapraszamy na przedpremierową projekcję filmu Magical Girl - skonstruowanej jak łamigłówka opowieści, wciągającej widza do gry i do samego końca trzymającej w napięciu.

Gościem pokazu będzie Kamil Klamut, student dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, autor bloga Kraków movie, jeden z uczestników projektu Scope50, w ramach którego to widzowie zdecydowali o zwycięstwie filmu Carlosa Vermuta.„Wciągająca wielopłaszczyznowość plus masa niedopowiedzeń i tajemnic sprawiają, że
Magical Girl ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Nie spodziewałem się tak wykręconej historii podanej w słodko-ostrym sosie. Każdy kolejny element intryguje, szkoda zapauzować i wyjść zrobić herbatę, a taki magnes na widza zawsze ma u mnie plusa.” (Kamil Klamut)

Strona wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


MAGICAL GIRL | MAGICAL GIRL
reż. Carlos Vermut, Hiszpania 2014, 127' - premiera filmu: 12 czerwca 2015 

Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis - bezrobotny nauczyciel literatury - postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem...Scope50 to nowatorski projekt, w ramach którego Gutek Film zaprosił 50 widzów z całej Polski do obejrzenia 10 najnowszych europejskich produkcji, które nie trafiły jeszcze do polskich kin. Były wśród nich filmy pokazane na najważniejszych festiwalach filmowych, nagrodzone w Cannes i San Sebastian, wyreżyserowane przez najciekawszych reżyserów młodego pokolenia. Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. Tym razem decyzja należała do widzów, którzy ocenili wszystkie filmy i wybrali najlepszy - Magical Girl.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum