kpb

Pokaz przedpremierowy: Dumni i wściekli (Pride)


niedziela, 22 lutego 2015, godz. 19.00W niedzielny wieczór, 22 lutego, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Dumni i wściekli, najlepszego brytyjskiego debiutu minionego roku, komedii spod znaku specyficznego angielskiego humoru. W obsadzie plejada gwiazd, m.in. Bill Nighy (To tylko miłość), Imelda Staunton (Vera Drake), Andrew Scott (Jim Moriarty w serialu Sherlock) i Dominik West (seriale Prawo ulicy i Czas prawdy).

Dumni i wściekli to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów tego roku. Światowa premiera filmu, którego akcja rozgrywa się w czasach bezlitosnego thatcheryzmu, odbyła się na festiwalu w Cannes, gdzie komedia Matthew Warchusa została uhonorowana Queer Palm - nagrodą przyznawaną od 2010 roku najlepszym filmom o tematyce LGBT.

BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)


DUMNI I WŚCIEKLI | PRIDE
reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2014, 120' (premiera: 6 marca 2015)

MFF w Cannes 2014: światowa premiera, Queer Palm
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepsza komedia/musical 
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2015: najlepszy debiut brytyjski
- nominacje: najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa - Imelda Staunton
Brytyjskie Nagrody Filmów Niezależnych 2014: najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa - Imelda Staunton, najlepszy aktor drugoplanowy - Andrew Scott

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat? 

Dumni i wściekli to film o zderzeniu i połączeniu dwóch zupełnie odmiennych światów, które stały się ofiarami prześladowań, opresji i społecznych uprzedzeń. To historia dwóch społeczności, które łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi.

Mówiąc wprost - jeden z najlepszych filmów tego roku. San Francisco Chronicle

Ten film sprawi, że popłaczecie się ze wzruszenia i śmiechu, a po seansie będziecie chcieli urządzić paradę, albo chociaż imprezę, jakby to był rok 1984. Empire

Świetny temat i znakomita rozrywka. Wall Street Journal


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum