kpb

Obywatel roku - loteria

OBEJRZYJ FILM OBYWATEL ROKU I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Do wygrania
: egzemplarze książki Jensa Høvsgaarda pt. „Siódmy dzień” z Czarnej Serii wydawnictwa Czarna Owca.

„Siódmy dzień” to kolejny trzymający w napięciu kryminał skandynawskiego autora, część serii z Johnem Hillingiem w roli głównej!Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka.

Loteria trwa do 29 maja 2014.


OBYWATEL ROKU | KRAFTIDIOTEN
reż. Hans Petter Moland, Norwegia/Szwecja/Dania 2014, 116’

MFF w Berlinie 2014: oficjalna selekcja, konkurs główny

Skandynawskie kino w najlepszej formie - humor jak z Fargo braci Coen, akcja rodem z bestsellerowych kryminałów i wszechobecna norweska biel.

W roli głównej Stellan Skarsgård, gwiazda Nimfomanki, Melancholii i trylogii Millenium.

Norwegia, kraj porządnych ludzi. A najbardziej porządnym z porządnych jest Nils. W uznaniu ciężkiej pracy na rzecz społeczności oraz przepustowości lokalnych dróg zdobył właśnie tytuł Obywatela Roku. Radość Nilsa nie trwa jednak długo. Jego syn staje się przypadkową ofiarą w porachunkach przestępczego półświatka. Nils decyduje się na własne amatorskie śledztwo. Porządek musi być. Jego niekonwencjonalne metody niezamierzenie wywołują wojnę wśród konkurujących gangów. Nawet w kraju tak porządnym i poukładanym jak Norwegia sprawy nie zawsze toczą się zaplanowanym torem.

„Akcja, thriller, zaskakujący, czarny humor. Gorąca czerwień krwi i zimna biel śniegu. Skojarzenie z filmami braci Coen nasuwa się samo.” Hollywood Reporter

Bookmark and Share

archiwum