kpb

Kinobranie 2021: Filmy pod gwiazdami

KINOBRANIE 2021: FILMY POD GWIAZDAMI
OBRAZ POŻĄDANIA (reż. Giuseppe Capotondi)
PALM SPRINGS (reż. Max Barbakow)
VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI (reż. Julian Schnabel)

Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na seanse pod gwiazdami - wydarzenia towarzyszące 15. wakacyjnemu festiwalowi filmowemu Letnie Tanie Kinobranie. Jeśli tylko dopisze pogoda, zaprosimy wkrótce na pokazy na dziedzińcach Pałacu pod Baranami oraz Pałacu Potockich.

 

W doborowej obsadzie filmu Van Gogh. U bram wieczności znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

 

Obraz pożądania wyreżyserowany przez Giuseppe Capotondiego intrygujący thriller, rozgrywa się w elitarnym świecie koneserów sztuki, gotowych zapłacić każde pieniądze za upatrzone dzieło. Wielka sztuka to jednak także wielkie oszustwa, o czym doskonale wie milioner Cassidy (w jego roli wokalista The Rolling Stones, Mick Jagger). To właśnie on skłoni poważanego krytyka Jamesa (znany z serialu Dracula, Claes Bang) oraz hipnotyzującą Berenice (Elizabeth Debicki - gwiazda filmów Wdowy i Kryptonim U.N.C.L.E.) do kradzieży pewnego tajemniczego obrazu od równie zagadkowego artysty. 

 

Plenerowe pokazy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędą się na dziedzińcach Pałacu pod Baranami oraz Pałacu Potockich. Dodatkowo na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, do dyspozycji widzów będą otwarte do późna bary i kawiarnie - nasi pałacowi sąsiedzi.

 

PROGRAM: 

POKAZY NA DZIEDZIŃCU PAŁACU POTOCKICH (Rynek Główny 20): 

Van Gogh. U bram wieczności - 9 sierpnia, g. 20.45
Obraz pożądania - 24 sierpnia, g. 20.30 

 

 

 

 

 

 

 

BILETY: 9 zł
Miejsca nienumerowane.

 

 

O FILMACH:

 

OBRAZ POŻĄDANIA | THE BURNT ORANGE HERESY
(Giuseppe Capotondi) GB/IT 2019, 99’

 

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.
 
James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI | A ETERNITY'S GATE
(Julian Schnabel) US 2018, 110'

Oscary 2019: Najlepszy aktor pierwszoplanowy Willem Dafoe - nominacja
Złote Globy 2019: Najlepszy aktor w dramacie Willem Dafoe - nominacja
MFF w Wenecji 2018: Nagroda Fundacji Mimmo Rotelli, Nagroda Zielona Kropla ('Green Drop'), Najlepszy aktor Willem Dafoe, Złoty Lew - nominacja


Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum