kpb

Filmowa majówka online w E-Kinie Pod Baranami

Filmowa majówka online
w E-Kinie Pod Baranami
30 kwietnia - 04 maja 2021
www.e-kinopodbaranami.pl

 



Prognozy pogody na długi weekend nie są zbyt entuzjastyczne. Zapraszamy więc na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie na widzów czeka specjalna majówkowa oferta pod hasłem Czasem słońce, czasem deszcz. To dwa zestawy filmowe, silnie powiązane z pogodową aurą, w których coś dla siebie znajdą zarówno spragnieni wiosennego słońca, jak i ci poszukujący filmów korespondujących z padającym za oknem deszczem. Oba dostępne będą w promocyjnej cenie. Ponadto, 30 kwietnia do biblioteki E-Kina dołączą nowe tytuły: eklektyczny wyraz miłości do kina Have You Seen My Movie?, dokument o rowerowym nomadzie Nie dojechać nigdy (dostępny wraz z zapisem sesji Q&A) oraz osadzeni w realiach zimnej wojny Słudzy.


ZESTAW SŁONECZNY został przygotowany z myślą o widzach tęskniących za słońcem, błękitnym niebem i wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Wchodzące w jego skład filmy aż ociekają wiosenno-letnią energią i są pełne ciepłych, jasnych barw. Rozgrywają się w rozmaitych zakątkach świata: na spalonych słońcem amerykańskich bezdrożach (American Honey), pełnej niesamowitości włoskiej prowincji (Szczęśliwy Lazzaro) oraz w malowniczej Toskanii (Zwariować ze szczęścia).


ZESTAW DESZCZOWY to propozycja dla wszystkich chcących dopasować treści na ekranie do... pogody za oknem. W jego skład wchodzą filmy, w których szczególną rolę odgrywa deszcz. Padające z nieba krople dopełniają nastroju tajemnicy i kiełkującej zemsty (W ułamku sekundy), odcinają od świata pewną uroczą staruszkę (Louise nad morzem), a także tworzą niezwykłe, niemal neonowe efekty wizualne (Jezioro dzikich gęsi).


Oba zestawy dostępne będą w promocyjnej cenie 39 zł. Ich zakup możliwy będzie przez całą majówkę: od 30 kwietnia (g. 9.00) do 4 maja (g. 23.59).


W weekend majowy do bogatej biblioteki E-Kina Pod Baranami dołączą trzy nowe filmy. Have You Seen My Movie? to oryginalne dzieło Paula Antona Smitha, zmontowane z fragmentów istniejących filmów, przypominające o niepowtarzalnej aurze jaka towarzyszy widzom pogrążonym w ciemności sali kinowej. Prezentowane na niezliczonych festiwalach filmowych i podróżniczych Nie dojechać nigdy jest portretem Piotra Strzeżysza – ikony rowerowych podróży, który od ponad dwóch dekad przemierza świat na swoim jednośladzie. Dokument Bartosza Liska będzie dostępny w E-Kina Pod Baranami wraz z zapisem spotkania, w którym wzięli udział reżyser filmu oraz jego bohater. Na szczególną uwagę zasługuje czarno-biały film Słudzy - ważne i mocne dzieło czeskiego reżysera Ivana Ostrochovský’ego, krytykujące oportunizm i konformizm.


Filmy Have You Seen My Movie? oraz Nie dojechać nigdy (z zapisem spotkania z twórcami) dostępne będą na platformie e-kinopodbaranami.pl od 30 kwietnia.
Film Słudzy dołączy do nich dzień później, 1 maja.


BILETY:
Dostęp do pojedynczego filmu: 15 zł
Zestaw słoneczny i Zestaw deszczowy (każdy po trzy filmy): 39 zł
Zestawy dostępne są od 30 kwietnia (g. 9.00) do 4 maja (g. 23.59).

 

O FILMACH:


AMERICAN HONEY | AMERICAN HONEY
(Andrea Arnold) USA/GB 2016, 162’

MFF w Cannes 2016: Nagroda Jury za najlepszy film (Andrea Arnold)
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe BIFA 2016: najlepszy brytyjski film niezależny, najlepsza aktorka (Sasha Lane), najlepszy reżyser (Andrea Arnold), najlepsze osiągnięcie techniczne (Robbie Ryan za zdjęcia)


18-letnia Star (Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się we wzajemną fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.


HAVE YOU SEEN MY MOVIE? | HAVE YOU SEEN MY MOVIE?
(Paul Anton Smith) GB/CA 2016, 136’

 

Zmontowany w całości z fragmentów istniejących już filmów obraz, będący hołdem oddanym magii kina. Reżyser Paul Anton Smith, wykorzystując ikoniczne sceny z ponad 100 dzieł (m.in.: Casablanki, La Strady, Rzymskich wakacji, Nocnego kowboja, Annie Hall i Taksówkarza) opowiada o doświadczeniu widza w kinie i przedstawia niezwykłą historię publicznych pokazów filmowych.


JEZIORO DZIKICH GĘSI | NAN FANG CHE ZHAN DE JU HUI
(Yi'nan Diao) CN/FR 2019, 117’

MFF w Cannes 2019 – Konkurs Główny
Stowarzyszenie Chińskich Krytyków Filmowych – najlepszy film
China Film Critics Association Awards – nagroda: Top 10 Films
Shanghai Film Critics Awards - nagroda: Top 10 Films


Stylowy, poetycki kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Główny bohater filmu Diao Yinana, którym jest gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.


LOUISE NAD MORZEM | LOUISE EN HIVER
(Jean-François Laguionie) BE / FR / CA, 70’

Europejskie Nagrody Filmowe 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2017: konkurs główny, Nagroda Publiczności


Louise, starsza pani, znalazła się na mieliźnie w nadmorskim kurorcie Biligen. Stało się tak, bo ostatni pociąg w tym sezonie opuścił stację. Miasto jest opuszczone. Nieustraszona Louise daleka jest jednak od paniki i postanawia zatrzymać się tu, bez względu na to, co ją czeka. A najgorsze dopiero przed nią: zła pogoda, ulewne deszcze, wysokie przypływy, brak elektryczności i komunikacji. Czy w tych niesprzyjających okolicznościach uda jej się przetrwać?


NIE DOJECHAĆ NIGDY | NEVER ARRIVE, EVER
(Bartosz Lisek) PL 2017, 61’

Adrenalinium 2017: Grand Prix,
MEDIATRAVEL 2017: Wyróżnienie
Festival de Cine Verde de Barichara FESTIVER, 2018: Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Filmów Pełnometrażowych


Filmowa opowieść o życiu Piotra Strzeżysza - współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie ze swoim jednośladem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", zmartwienia mamy, góry, koty i przemożna chęć niedojechania do celu – to wszystko składa się na obraz fascynującej podróży, która, jak mówi sam bohater, zaczęła się już w momencie jego narodzin.

Film dostępny również w wersjach z angielskimi i hiszpańskimi napisami.
Seans filmu można uzupełnić oglądając zapis spotkania z bohaterem filmu, Piotrem Strzeżyszem i reżyserem Bartoszem Liskiem, które poprowadził Piotr Peszko, autor podcastu Podkast rowerowy.


SŁUDZY | SLUŽOBNÍCI
(Ivan Ostrochovský) SK/RO/CZ/IE 2020, 80’

MFF w Berlinie 2020: Udział w konkursie “Encounters”


Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. Ten wciągający niczym mistrzowska rozgrywka pokera wschodnioeuropejski noir skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.


SZCZĘŚLIWY LAZZARO | LAZZARO FELICE
(Alice Rohrwacher) IT/CH/FR/DE 2018, 125’

Znalezione obrazy dla zapytania LAZZARO FELICE

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny, najlepszy scenariusz  (Alice Rohrwacher)
ICS Cannes Award 2018: najlepsza reżyseria (Alice Rohrwacher)
Europejskie Nagrody Filmowe 2018: najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów (EUFA)
MFF w Jerozolimie 2018: najlepszy film
Kataloński Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sitges 2018: Nagroda Specjalna Jury, Najlepszy Film - nagroda Carnet Jove Jury Award, Nagroda Krytyków - José Luis Guarner Critic's Award
MFF w Chicago 2018: najlepszy film


Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi przyjaciela, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu trafi także do wielkiego miasta...


W UŁAMKU SEKUNDY | AUS DEM NICHTS
(Fatih Akin) FR/DE 2017, 107’

Oscary 2018: niemiecki kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Złote Globy 2018: najlepszy film nieanglojęzyczny
MFF w Cannes 2017: najlepsza aktorka (Diane Kruger)


Thriller Fatiha Akina (Głową w mur) z Diane Kruger (Bękarty wojny) w roli głównej. W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.


ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA | LA PAZZA GIOIA
(Paolo Virzì) IT/FR 2016, 116’

FICE - Federazione Italiana Cinema d'Essai 2016: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu, FICE Award dla najlepszej aktorki (Micaela Ramazzotti)
MFF w Valladolid 2016: Złoty Kłos dla najlepszego filmu
Nagrody Włoskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych: Srebrna Wstążka dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti), najlepszego reżysera (Paolo Virzì), najlepszego scenariusza (Paolo Virzì) i najlepszej muzyki
Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej: nominacja dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi)


Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą manipulantką, która stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella (Micaela Ramazzotti) to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, która skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości. Te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia i miłości w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum