kpb

Weekend z Millennium Docs Against Gravity 2017

WEEKEND Z MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY 2017
19-21 maja 2017
Kino Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na Weekend z Millennium Docs Against Gravity, podczas którego zaprezentowanych zostanie sześć filmów dokumentalnych, pokazywanych w ramach 14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival.
Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem ODERWIJ SIĘ! – od przyzwyczajeń i stereotypów, aby otworzyć się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy: kino dokumentalne.

 

Podczas Weekendu z Millennium Docs Against Gravity krakowscy widzowie zobaczą nagrodzony na festiwalu Sundance poruszający film Ostatni w Aleppo, opowiadający o pracy Białych Hełmów w Syrii. Podczas seansu Amatorów w Kosmosie poznają historię dwóch przyjaciół, którzy z pomocą materiałów z lokalnego sklepu skontruowali pierwszą w dziejach ludzkości rakietę kosmiczną zbudowaną przez amatorów. Niemiecki życiorys to zarejestrowany w czerni i bieli, konfesyjny i bliski portret Brunhildy Pomsel - sekretarki nazistowskiego ministra propagandy, Josepha Goebbelsa. W programie znalazły się także inne dzieła intymne: Jak spotkać syrenę to osobista podróż na morze, które zabrało brata reżyserki, Coco Schrijber. Piękną stronę wizualną film zawdzięcza piękną autorowi zdjęć takich obrazów jak wielokrotnie nagradzana Scena ciszy.

Na ekranie Kina Pod Baranami nie zabraknie również trzymających w napięciu dokumentów, które ogląda się niemal jak filmy sensacyjne, jak film Wszystkie rządy kłamią, który skupia się na amerykańskim niezależnym dziennikarstwie politycznym. Uczestnicy przeglądu zobaczą również mieszczącą się na pograniczu fikcji i dokumentu, pięknie nakręconą Krainę oświeconych, która zabierze widzów w podróż po Afganistanie u boku żyjącego w górach gangu kilkunastoletnich chłopców.

 

BILETY:
20 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
Karnet (6 filmów): 66 zł
*Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

PROGRAM:

piątek, 19 maja
19.15 OSTATNI W ALEPPO
| LAST MEN IN ALEPPO
reż. Søren Steen Johannessen, Firas Fayyad, Dania 2017, 110’

21.15 NIEMIECKI ŻYCIORYS | A GERMAN LIFE
reż. Christian Krönes, Florian Weigensamer, Roland Schrotthofer, Olaf S. Müller, Austria/Niemcy 2016, 113’

 

sobota, 20 maja
17.30 AMATORZY W KOSMOSIE
| AMATEURS IN SPACE
reż. Max Kestner, Dania 2016, 89’

19.15 KRAINA OŚWIECONYCH | THE LAND OF THE ENLIGHTENED
reż. Pieter-Jan De Pue, Belgia 2015, 84’

 

niedziela, 21 maja
17.30 JAK SPOTKAĆ SYRENĘ
| HOW TO MEET A MERMAID
reż. Coco Schrijber, Holandia/Dania/Belgia 2016, 90’


fot. James deCaire

19.15 WSZYSTKIE RZĄDY KŁAMIĄ
| ALL GOVERNMENTS LIE: TRUTH, DECEPTION, AND THE SPIRIT OF I.F. STONE
reż. Fred Peabody, USA 2016, 90’


© White Pine Pictures

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum