kpb

Baranki w Pieluchach: Azyl

czwartek, 6 kwietnia 2017, godz. 11.00

 

 

W czwartek (6 kwietnia) zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz filmu Azyl w reżyserii Niki Caro. W roli głównej wystąpiła Jessica Chastain (Interstellar) jako Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, która ukrywała podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Dwukrotnie nominowanej do Oscara aktorce na ekranie towarzyszą m.in.: Johan Hendelbergh (W kręgu miłości) i Daniel Brühl (Wyścig). 

 

Bilety: 13 zł

 

O FILMIE: 

AZYL | THE ZOOKEEPER'S WIFE
reż. Niki Caro, USA 2016, 127'

Rzecz dzieje się w Polsce, w chwili wybuchu II wojny światowej. Antonina i jej mąż, dr Jan Żabiński opiekują się warszawskim Ogrodem Zoologicznym, którego on jest dyrektorem. Stanowią oddane sobie, kochające się małżeństwo. Antonina każdego dnia otwiera bramy ogrodu, serdecznie witając gości…
…aż nadchodzi dramatyczny czas wojny. Od jej wybuchu Żabińscy muszą konsultować wszystkie decyzje dotyczące zoo z Lutzem Heckiem, niemieckim zoologiem, autorem selektywnego program hodowlanego, w czasie wojny – żołnierzem.

Antonina i Jan szybko zaczynają współpracę z Ruchem Oporu, odkrywając, że skomplikowana architektura opuszczonego przez zwierzęta Ogrodu Zoologicznego, z jego tunelami i przejściami, doskonale nadaje się do sekretnego ukrywania ocalonych. Narażając życie i bezpieczeństwo rodziny, Żabińscy potajemnie wywożą z warszawskiego getta Żydów, którzy znajdują schronienie w zoo.

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:

  
                           

    
                   

Bookmark and Share

archiwum