kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Timbuktu (przedpremierowo!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Timbuktu, reż. Abderrahmane Sissako - seans przedpremierowy!
czwartek, 11 czerwca 2015, godz. 22.30


11 czerwca zapraszamy studentów na przedpremierowy pokaz filmu Timbuktu - zdobywcy wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Jury Ekumenicznego na festiwalu w Cannes oraz nominacji do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Krótką prelekcję wygłosi Mateusz Góra, student filmoznawstwa (II rok SUM) na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktor naczelny magazynu "16mm".Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


TIMBUKTU | TIMBUKTU
reż. Abderrahmane Sissako, Mauretania/Francja/Mali 2014, 97’

Akcja Timbuktu rozgrywa się w tytułowym mieście w Mali, w którym władzę przejęli dżihadyści, narzucając mieszkańcom drakoński reżim. Nie wolno im tańczyć, śpiewać, słuchać muzyki, zakazana jest nawet piłka nożna. W najgorszej sytuacji są kobiety, całkowicie wykluczone z życia społecznego. Kisane z rodziną jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja ulega jednak dramatycznej zmianie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada.

Sissako doskonale ukazuje skomplikowaną rzeczywistość, unikając zarazem przedstawienia przerysowanego obrazu dżihadystów. Film został nakręcony częściowo w Mali. Mauretański reżyser inspirował się wydarzeniami mającymi miejsce latem 2012 roku, kiedy to islamiści ukamienowali młodą parę w Aguel’hok, małym mieście na północy Mali.

Obraz Sissako to jeden z pięciu filmów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, który triumfował także w trakcie tegorocznej, 40. edycji Cezarów.

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum